OK

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پنجشنبه 1 فروردین 1398
title-leftدرباره ما title-right
bg-corner
         متن مصاحبه ماهنامه راه موفقیت با محقق و مدیر عامل موسسه مطالعات عرفان اسلامی رازهای پرواز  شماره 13 و 14 سال 1388

  
بسم الله الرحمن الرحیم

به نام نامی الله و به نام مولایمان حضرت صاحب الزمان عج

 ... و ما حروفات عالیات بودیم آویخته از عرش ( شیخ محی الدین بن عربی) 

                                                          شیفتگان پرواز را میل خزیدن نیست ( هلن کلر)

لطفا خود را معرفی کنید   . این سوال را در آخر پاسخ میدهم
   تحصیلات شما؟ رشته تحصیلی مورد علاقه ام فیزیک به معنای فلسفه طبیعت بود و ورودی سال 67 دانشگاه الزهرا (س) و همیشه از خداوند خواستم که جوینده دانش باشم تا اینکه جونده دانش.  به دلیل همین " در پی دانستن  بودن " به دانشهای الهی علاقمند شدم . در حال حاضر دانشجوی روانشناسی هستم . از پیوند فیزیک و روانشناسی به نتایج جالبی دست یافتم و توانستم زبانی برای بیان دریافتهایم بیابم.
  به چه کاری اشتغال دارید؟ در دوره دانشجویی انرژی را به صورت گویهای نورانی چرخان و گرد و غبار رنگی در همه جا میدیدم و در پی آن سوالاتی را که در ذهن داشتم پاسخ میگرفتم . انوار مرئی به صورت امواج قابل رویت بودند و می دیدم که برای همه انوار لطیف تر قابل دیدن نیستند . ولی هستند و  وجود دارند. و این انوار و امواج با وجودی که نامرئی اند اما حاملان پیام و آگاهی اند . حتی از لابلای کتابهای بسته نیز این انوار را مشاهده میکردم. به هندسه اقلیدسی و ریمانی و طرحهای فضاهای متریک و غیر متریک پرداختم و نظریه های مختلف ریاضیات فیزیک که ابزارهای قدرتمند برای ارائه فرضیه ها هستند مطالعه نمودم. برای پاسخ اتفاقات عجیبی که در زندگیم رخ می داد تنها مکانی که توانستم آرام و قرار یابم جمکران بود و نه هیچ دانشگاهی و کتابخانه ای. 
  دغدغه اصلی شما ؟  دغدغه اصلی من شناخت انرژی شد و آن را در همه عرصه ها یافتم . چه در درون انسان و چه در برون . و شناخت موجودات و شعورهای موازی با انسان  . و برای توضیح و تفسیر آن  به دنبال زبان و فرهنگی بودم که بتواند جان کلام را ادا کند. در ریاضیات این انرژی در قالب نمادها و روابط انتزاعی ، در ادبیات به صورت الفبا ، در موسیقی به صورت نت و در طبیعت به صورت عناصر ساده و مرکب . 
  پس به فلسفه نیز علاقمندید؟  بله زیرا در فلسفه چرایی و چیستی ها را میتوان جستجو کرد و اصلا بدون فلسفه نمیتوان زیست.
  بیشتر توضیح دهید؟  میدانید انرژی در تمام لایه های هستی به صور مختلف حضور دارد. انرژیهای سطوح بالاتر لطیف تر هستند ( لطیف یکی از نامهای الهی است) و دارای آگاهیهای برتر یا ابرآگاهی، که ابزار لازم و مهمی را برای خود و خداشناسی فراهم میسازند. چنانچه انرژی با نور پیوند دارد و نور نیز یکی از اسماء الهی است و عدم نور یعنی تاریکی ، نابینایی و جهل. انرژی در سطوح پایین از لطافت کمتری برخوردار است و در هم تنیده و تجسم و تجسد یافته و دارای قالب و کالبد شده و به اصطلاحی که راحت تر بتوان بیان نمود ، انرژی رسوب کرده و ته نشین شده و از نور به ماده تنزل یافته است. و این نوع نگرش مرا بی اختیار به وادی شیخ شهاب الدین سهروردی سوق داد. 

بیشتر توضیح دهید؟  اقیانوس بیکرانه ای از نور را تصور کنید که جام یا قدحی از آن بردارند. این ظرفها من و تو هستیم. " من و تویی" وجود حجاب غلیظی است که اصل ما را از ما جدا کرده. پس من و تو مجاز است و وجود ندارد . همه ما یکی هستیم و یک ارتباط اصیل و همگانی در پشت این حجاب نهفته است. برای عبور از این حجاب با توجه به ضخامت آن و دریدن و گذشتن از لایه های غلیظ انرژی های رسوب کرده و رسیدن به پشت این حجابها به کشف الغطاء  نیاز است . نام کتابی از امام خمینی که واژه ای قرانی است و مرحله ای از سلوک هر سالک. دریدن حجاب خودی و رهسپار شدن به وادیهای دیگر در پی خودشناسی  و نتیجه ی آن خداشناسی . بدین ترتیب توسط امامم با اندیشه های شیخ محی الدین بن عربی آشنا شدم. یعنی انسان کامل تجلی اسماء الهی بر روی زمین است تا خلیفه الله باشد   با این دیدگاه ، از آن اقیانوس بیکرانه نورالانوار ، قطرات نورانی جاری شده در فضا به صورت روح لطیف ، در مسیر حرکت خود وارد چرخه ی میدانهای مغناطیسی منظومه شمسی شده و از جنبش و حرکت آن کاسته شده و رسوب کرده و از دریچه ای خاص متولد میگردد. در اصل این تنزل روح و هبوط است . ما به این قطره از اقیانوس ، نطفه نورانی میگوییم. زمانی که این نطفه در ظرف جدید یعنی پدر و مادر نشو و نما کند دارای مختصاتی است که میتوان در فیزیک آن را ردیابی کرد. و راه بازگشت به سرچشمه اصالت را باز یافت    

  آیا میتوان واقعا یک فرد را کاملا در این سیستم بررسی کرد ؟  بله میتوان ماتریس ریاضی تعریف کرد که حاوی تمام مشخصات یک عضو از جامعه زمین را در آن گردآوری نمود و بارزترین مشخصه ها را روی قطر اصلی این ماتریس قرار داد و این قطر اصلی شامل نام ، نام خانوادگی ، ماه تولد ،.... و کدهایی است که میتوان به راحتی زندگی و سرنوشت شخص را روی زمین پیش بینی و تصحیح نمود. و این مهم دستاوردی از دانش انبیاء و اولیای الهی است که به آن  " دانش جفر"  یا  " علم حروف و اعداد "  گویند 

  زندگی بر روی زمین چه اشکالی دارد؟ اگر بد بود که خدا ما را اینچنین نمی آفرید؟   تفاوت زمین با آسمان ، تفاوت ابوسفیان با حضرت محمد( ص) است. برای یک مسلمان بسیار سخت است که این دو نام را کنار یکدیگر بنشاند زیرا این نشانگر دو بعد از یک حقیقت بی نهایت منفی تا بی نهایت مثبت است . عملکرد پیامبر اعظم ، آگاهی خلق و آزادی از بند ذلت و اسارت جهل و تاریکی است که با ارائه شریعت الهی و ابلاغ دستورات خداوندی به همه طبقات فردی و اجتماعی صورت پذیرفت اما ابوسفیانها در جهت به بردگی کشاندن توده ها و استفاده ابزاری از نیروی پتانسیل انها در جهت اهداف شوم و پلید خود ، مردم را در جهل و بیخبری به استضعاف کشیده اند. همین نیروها هستند که نمیخواهند مسلمانان به آن درجات بالای آگاهی برسند.

     جنبشهای آزادی بخش در دل تاریخ گواه این حرکتهای الهی است که باطن و نیت انقلاب اسلامی ایران نمونه بارز و کامل آن بود. اگر شخص خواهان عبور از جهانهای تاریک و ورود به لایه های متعالی تر هستی باشد تنها مسیر او شناخت خدا و چنگ زدن به ریسمانهای الهی است که این ریسمانهای نور ، عروه الوثقی و حبل المتین هستند که ما را از چاه تاریک دنیا عبور داده و از وهم و سراب جهنم ماده که سراسر رنج ، تضاد، نقص و کمبود ، بیماری ، تخریب و فساد و مرگ است میرهاند. 

به نظر شما راه گذار از مشکلات برای انسان کدام است؟ انرژی اذکار و اسماء الهی با توجه به دانش تجوید و مخارج حروف موجب پاکسازی کانالهای انرژی درون بدن میشود و یک لایروبی و خانه تکانی (بدن خانه روح است) کلی از مراکز انرژی یا چاکراهای بدن انجام داده تا جایی که منجر به تولد نوزاد نورانی گردد.

  نوزاد نورانی چیست؟  
هویت تازه ای است از جنس نور از شخص ذاکر که با توجه به نام الهی که بر سرنوشت او در منظومه شمسی حاکم است و با توجه به عدد و فرکانس مناسب آن ، که با شناخت نیروی متضاد درون همراه با تزکیه نفس ابتدا به صورت نطفه نورانی در لایه های درونی بدن شکل میگیرد و به تدریج مسیر اصلی انرژی در بدن را باز کرده و مخالف جاذبه زمین حرکتی به سوی بالا ایجاد کرده و انرژیهایی که در بدن به سمت زمین رسوب میکنند و موجب چاقی و پیری و وابستگی میشوند را به سمت بالا برگردانده و از سمت سر خارج شده و آهن ربای دو قطبی بدن را شارژ نموده و سبب اقتدار درونی و تسلط بر زندگی و بروز استعدادها و تأثیرگذاری بیشتر بر محیط و رشد شخصیت فرد و ارتباط با نیروهای هم فرکانس پیدا و ناپیدا در جهان هستی میگردد

این نوزاد همراه و به اصطلاح موکلی است که موجب ارتباط با جهانهای برتر میگردد و مترجمی است که زبان موجودات دیگر را قابل فهم میسازد. بدیهی است هر چه کیفیت و تلاش فرد برای ارتباط با خداوند بیشتر و بهتر انجام شود این موجودیت ، قویتر و عالی تر شکل میگیرد. این نوزاد نه به صورت جنین و کودک است بلکه کالبد جدیدی از خود شخص انسان است . با توجه به محدودیت ظرف فکر انسان و فیلترهایی که بر دایره المعارف ذهن او وجود دارد ممکن است در خواب و رویا به شکلهای مختلف حضور یابد.

این موضوع کاملا با کودک ، بالغ و والد که در روانشناسی مطرح شده است متفاوت است. باید مواظب باشیم که مباحث را با هم مخلوط نکنیم.

    غربیها در قرن گذشته با سفر به کشورهای شرقی عادت کرده اند دانشهای شرقی را به صورت دست و پا شکسته و ناقص فراگیرند و آنها را در قالبهای شیک و مدرن به خود ما بفروشند. و متاسفانه جوانان ما این فرهنگ را به صورت تفکرات جدید می پذیرند و شیفته مطالبی میشوند که ریشه در آب و خاک ایران زمین دارد. یکی از این مفاهیم دست و پا شکسته و غلط فیلم راز و قانون جذب است که سر و صدای زیادی به راه انداخت . بازگرداندن نیروی عالی اندیشه به سمت و سوی احضار مادیات تجملاتی و خواسته های نفسانی ، دام دیگر دنیا بر سر راه سالکان مسیر آگاهی.


      دانش نجوم نیز از مهمترین کدهایی است که باید هر فرد بداند تا بتواند از جاذبه زمین خود را برهاند و به دام جاذبه های دیگر نیفتد در غیر این صورت روح او بعد از زمین در مکانهای دیگر در فضاهای ناشناخته سرگردان میماند. هر نکته و دانش که در این مدرسه زمین میآموزیم مانند چراغی است که در روح ما ضبط و ثبت میگردد و در جهان آخرت روشنگر راهمان خواهد بود. 


      برای کسانیکه مراقبه می نشینند و چه از مانتراهای مختلف استفاده کنند و چه در بی ذهنی سیر کنندلازم است بدانند که اگر به ریسمانهای عالی الهی وصل نباشند در وادیهای ناشناخته و مبهم در جهل و بیخبری سیر کرده و همین سبب میشود تا عالیترین نیروهای درون خود را در تاراج نیروهای مهاجم و رب النوع های ناشناس قرار دهند . مواد مخدر یکی از این شیوه هاست که فرد در تسخیر نیروهای مهاجم ناشناخته از خود غافل میشود و امکان بازیافت خود را از دست میدهد و ... 

    روش سلوک باید بر مبنای تعادل باشد . افراط در عبادت نیز شخص را مجذوب جهان های خاص نموده و موجب غفلت از دنیای ماده شده و در همین زمان است که شخص پایگاه های خانواده و مادیات خود را از دست میدهد و مجبور میگردد در بدترین وضعیت در فقر و فلاکت در گوشه و کنار خیابان ها طی طریق کند که این نیز نادرست است. 


از دیگر پژوهشها،
      شناخت اولین خط بشر و الفبای تاریخی که از حضرت جبرائیل به حضرت آدم (ع) آموخته  و یا یادآوری شد ، که " دانش رمل "  است . مبارزه با فرهنگ غلطی که نیروهای صهیونیست و بریتانیای استعمارگر قرن هاست بر مسلمین جهان تحمیل کرده اند و آن مظلومیت انبیای الهی است و سخیف کردن عالی ترین دانش هایی است که نه تنها به دست فراموشی سپرده شده بلکه کاملا از درون تهی و پوسیده شده و با مفهوم شیادی و حقه بازی و فریب در فرهنگ لغت عامیانه مترادف گشته . یکی از این دانش های الهی دانش رمل یا خط و نقطه است ، که نه با کلید ابدح یعنی 1، 2 ، 4 و 8 که کلید کامپیوتر جهانی است بلکه با کلیدهای اسماء الهی تحقق یافته. دانش بی نظیری که جای تعمق و تفکر بسیار دارد. 

 به امید آنکه بتوانیم بندگان مخلص خداوند باشیم و دل و زبان و کردارمان همواره بر محور حق و عدالت 

  شکوفه های ایمان بر درخت وجودتان تابناک

 خود را معرفی نکردید؟
پروین لیلازی ( ایلیا )        

مدیر عامل موسسه مطالعات عرفان اسلامی رازهای پرواز

محقق و پژوهشگر و مدیر برتر آموزشی
87

bg-corner
title-left...این فصل را title-right
bg-corner
 
bg-corner
title-leftدعای عهد title-right
bg-corner

 
سلام بر شما به خاطر آنهمه شکیبایی

 سوره رعد  آیه 24 

bg-corner
title-leftبرای تو title-right
bg-corner
و برایت چه بخواهم ز خدا 
بهتر از اینکه خودش
پنجره ی باز اتاقت باشد
عشق محتاج نگاهت باشد
خلق لبریز دعایت باشد
و دلت تا به ابد وصل خدایی باشد
که
همین نزدیکیست
bg-corner
title-leftهو العلی العالی الاعلی title-right
bg-corner

bg-corner
title-leftبال و پر بگشای title-right
bg-corner
    

bg-corner
title-leftخشت اول title-right
bg-corner
    

bg-corner
title-leftدعای مطالعه title-right
bg-corner
 بسم الله الرحمن الرحیم
اللهم اخرجنی من ظلمات الوهم
و اکرمنی بنور الفهم
اللهم افتح علینا ابواب رحمتک
وانشر علینا خزائن علومک
برحمتک یا الرحم الراحمین

 
bg-corner
title-leftآمار بازدیدکنندگان title-right
bg-corner
تعداد افراد آنلاين 11
بازديد امروز 40
بازديد ماه 40
بازديد سال 40
بازديد کل 318609
bg-corner