OK

Content on this page requires a newer version of Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

پنجشنبه 1 فروردین 1398
title-leftمدیریت انرژی محیط title-right
bg-corner
bg-corner
title-leftمدیریت انرژی محیط - الگوهای انرژیایی ساختمان / ستاره شمال یا مرکز آسمان / title-right
bg-corner

  

     شناخت مرکز آسمان و ورود انرژی کهکشانی از این مرکز به منظومه شمسی و زمین ،  جذب انرژی کیهانی توسط محور مغناطیس زمین ، اصطکاک سلسله جبال با اتمسفر زمین و تمرکز آن روی نوک تیز قله کوهستانها و همراه شدن با نزولات آسمانی چون منابع برف و یخ و باران ، ذوب شدن و سرازیر شدن و ورود آن به مناطق پست جغرافیایی و شیارهای زمین و ایجاد مراکز آب که موجب سرسبزی و آبادانی زمین می­گردد ، ایجاد مکانی برای رشد و نمو انواع موجودات و ایجاد شهرها و منازل و ساختمانها، ورود انرژی به علت عبور و مرور موجودات زنده توسط شاهراهها و خیابانها به مکانهای  دیگر به مثابه رگهای حیات بخش ،  ورود انرژی کی به ساختمان و نحوه چرخش صحیح آن در داخل و معماری و دکوراسیون داخلی به طور صحیح ،  چگونگی استفاده   از 3 مکتب مختلف ، نحوه محاسبه عنصر شهر و ساختمان و فرد ،  شناخت چرخه سازنده انرژی و پرهیز از چرخه مخرب  جهت ایجاد خلاقیت در زندگی و تبدیل انرژی به هر چه که مورد نیاز است مانند ثروت ، سلامت ، موفقیت ، پیشرفت و ....  همه  و همه در این جزوه  کاملاً خودآموز گرد آمده است که به جرأت می­توان گفت کاملترین متن خودآموزی است که در رابطه با این بحث مطرح گردیده است. 
     لازم به ذکر است که هر دانش در حوزه تحقیقات میدانی و آماری از لحاظ تطبیقی نیز مورد مطالعه و بحث و بررسی قرار میگیرد . اکنون در مسیر علم ، تطبیق هر موضوع و رویکرد با موارد مشابه آن در فرهنگ ها و تمدنهای مختلف در مقاطع تاریخ گذشته بشر میتواند راهگشای بسیاری مسائل  و رفع ابهامات باشد. این بحث در ایران از دیرباز مطرح بوده است و از لحاظ مطابقت با دیگر تمدنها در کشورهای شرقی نظیر هندوستان و چین وجود داشته و هم اکنون در دانشگاههای سراسر جهان مورد مطالعه قرار گرفته است. این بحث با توجه به آداب و رسوم  و نوع بومی آن در چین به فنگ شویی موسوم است . اما به دلیل تفاوت زیربنایی در گرایشات دینی و مذهبی ، استفاده از آن نیز با دقت خاص و مطابق با سنن و آداب هر کشور تغییر مییابد. 

     به فرموده پیامبر اعظم (ص) برای آموختن حتی به چین بروید. و این هیچ منافاتی با دیدگاه توحیدی و یکتاپرستی ندارد. چنانچه در جنگها پیامبر شرط آزادی اسرا ی جنگی را آموختن سواد و خواندن و نوشتن به ده نفر قرار داده بودند. اکنون که سرانه زمان مطالعه در ایران به 7 دقیقه در روز تنزل یافته ، چرا احیای اخلاق و دانش و ایجاد علاقه و توان آموختن و ایجاد ظرفیت دانش اندوزی فارغ از تجمل گرایی و رعایت شئونات در استفاده از سمبل ها را سرلوحه امور خود قرار ندهیم ؟ اما دیدگاه توحیدی و حقیقت جویی را هرگز و هرگز فراموش نکنیم.     

تجربه ای جالب از نویسنده : در دانش فیزیک مثالهایی وجود دارد که به منظور درک مطلب برای افراد تازه وارد استفاده میشود . به این نوع مثالها ، مثال مبتذل گفته میشود اکنون برای درک مطلب این دانش از این نوع مثال که البته واقعی است استفاده میکنم .  فردی که دیپلم حسابداری داشت مدعی بسیاری از علوم غریبه امروزی با لقب جعلی دکترای انرژی درمانی از کشور دوست و برادر در سمت شمال جغرافیای ایران ، و فامیل از ما بهتران ها ، مرا برای بحث انرژی ساختمان به منزلش دعوت کرد و در انجا با منظره ای عجیب روبرو شدم . مجسمه ای از بودا ، تابلویی بزرگ از مسیح با تاجی از سیم خاردار ، جعبه های صندوقچه سایز به سایز از ریکی ، شمع و عود و شبکه کریستالی و هزار آت و آشغال از هر مکتب و مرام و جمعیت و گروه و دسته ای در این منزل جمع شده بود و تابلویی بسیار بزرگ اما نیمکاره از پنج پیامبر اولوالعزم که هر یک کتابی در دست داشتند که بسیار نا زیبا نقاشی شده بود .... و البته جانمازی نامرتب به همراه عبایی از پشم خالص شتر ، و انگشترهای نگین درشت تراش خورده دارای موکل چنین و چنان ... در کنار کاسه ی تبتی !!  و کلی مدارک و گواهینامه از هر کلاس و معلم  و ... وضعیت اسف بار این فرد که سرگشته بود ، همسرش را طلاق داده بود و سرطان ریه داشت و برای گذران امور مالی خود به هر سمت و روشی به بیراهه میرفت و از ازدواجهای ناموفق کوتاه مدت خود چه خاطراتی داشت و روی پیغام گیر اتاقش چه کسانی پیامهای ... گذاشته بودند . اتاقهایی مملو از لباس و کفش و ادوکلن و لوازم آرایش و .... از روابط ناشایست با خانمهای بیمار که از شهرستانها برای دیدار این تحفه بی بدیل میامدند و شب در منزل ایشان میماندند،  و البته مدارک دو بچه ی یتیم که تحت سرپرستی گرفته بود و ...  شما جای من بودید چه میکردید؟؟؟ از من خواست این خانه را فنگ شویی کنم!!!!! گفت در منزل پدر بزرگوارشان هر محرم مراسم نذر و دعا و قربانی برپاست و مبلغ سیصد هزار تومان برای یک قربانی گوسفند نیز گرفت

نتیجه فنگ شویی: این فرد مبلغ قابل توجهی از یکی از همکارانم پول قرض گرفت تا در ظرف 24 ساعت باز گرداند ، نه تنها پول را بالا کشید و گم شد و آدرس منزلش را سریعا تغییر داد، یک پرونده کلاهبرداری به مبلغ سیصد هزار تومان  نیز برای موسسه ایجاد کرد و...   اکنون نیز سرگرم احضارات و تسخیرات و تصرفات خویشتن خویش با انگشترهای پر موکل می باشد . مواظب باشید نتایج چنین علومی چه میتواند باشد. 
  پیشگویی آینده برای این فرد : ایشان سعی در تجارت اشیای مزخرف چینی و سمبلهای فنگ شویی نمودند و با فریفتن دیگران به فروش این اشیا ی تجملاتی و شیک دست یازیدند و برای اینکه در این عرصه بی بدیل باشند و هیچ رقیبی نداشته باشند از هر حربه ای استفاده کردند تا وظایف شرعی و رسالت توحیدی خویش را اینچنین به انجام رسانند 

نتایج اخلاقی از این ماجرا ---   1- فراموش نکنیم : دانش مانند تیغ دو لبه است
/ 2- کاش ما هم از این فامیلها داشتیم / 3- ... به عهده شما ، خودتان نتیجه گیری کنید بهتر است.
««««««««»»»»»»»»

این مجموعه شامل دوجزوه خودآموز و یک جزوه در مدیریت انرژی در بحث ساختمان و تآسیس مکان های اداری و تجاری و اقتصادی و یک فیلم آموزشی میباشد. 

فیلم آموزشی مدیریت انرژی محیط بصورت دی وی دی و مدت 2 ساعت ارائه شده است

فیلمهای آموزشی جدید در دست تهیه بوده و به زودی در اختیار علاقمندان قرار خواهد گرفت

انشاء الله


bg-corner
title-leftدرهای ورودی ساختمان و هشت جهت جغرافیایی title-right
bg-corner bg-corner